Kdybych mluvil jazyky lidskými i andělskými, ale lásku bych neměl, jsem jenom dunící kov a zvučící zvon. Kdybych měl dar proroctví, rozuměl všem tajemstvím a obsáhl všechno poznání, ano kdybych měl tak velikou víru, že bych hory přenášel, ale lásku bych neměl, nic nejsem. A kdybych rozdal všecko, co mám, ano kdybych vydal sám sebe k upálení, ale lásku bych neměl, nic mi to neprospěje. Pavel - První list Korintským
4 nepřátelé na cestě k plnému vědomí podle učení dona Juana PDF
Napsal uživatel Martin   
Středa, 08 Červen 2011 13:19
Kráčím pod dohledem Meskalita„Každý se může pokusit stát se vědoucím člověkem. Nicméně jen velmi málo lidem se to podařilo, což je zcela přirozené. Nepřátelé, které člověk potká na cestě za poznáním, když se pokouší stát se vědoucím člověkem, jsou totiž strašní. Většina lidí jim podlehne."
 
Úvahy o Bohu PDF
Napsal uživatel Martin Maňaska   
Pondělí, 06 Prosinec 2010 13:22
buh? :)
Chtěl jsem odepsat na jeden komentář, který mne nazval neznabohem. Chápu co chtěl onen člověk řici, ovšem nedokázal jsem najít vhodnou odpověď. Vlastně se na to dá jen přitakat. Pakliže něco opravdu neznám, pak je to Bůh. Ať už vám o Bohu řeknu cokoliv, vždy to bude lež (tak na půl.. stejně jako všechno ostatní). Neberte mne příliš vážně a jestli se nemůžete zasmát, tak zítra si rozhodně na smích udělejte více času.
 
Bódhisattva v metru PDF
Napsal uživatel Martin Maňaska   
Neděle, 06 Prosinec 2009 12:05
bodhisattvaÚsměv je nejkratší vzdálenost mezi dvěma lidmi. Pokud se smějete opravdu od srdce, prožíváte nirvánu, jste v tu chvíli plni radosti, nic jiného pro vás není. Neřešíte minulost, neřešíte budoucnost. prostě jen jste a smějete se. Smějete se sobě, smějete se ostatním. Vše je v tu chvíli dokonalé. Smějete se jako blázen, jakoby vás někdo lechtal. V tu chvíli jste všem tak blízko, že můžou prožívat nirvánu s vámi, v tu chvíli jste propojeni. Ne nadarmo se říká, že smích je nakažlivý.
 
Moje cesta PDF
Napsal uživatel Martin Maňaska   
Úterý, 02 Únor 2010 03:20
kolobeh-zivota
Podělím se s vámi o báseň, kterou jsem četl už téměř před deseti lety a už tehdy mne moc oslovila. Když jsem se k ní náhodu dostal dnes a znovu jsem si ji přečetl, začal jsem chápat, že člověk který ji psal, věděl více, než se na první pohled zdá. S tím co jsem měl prozatím možnost poznat pomocí regresní terapie, mne báseň doslova učarovala svou opravdovostí.
 
Změňte svůj život - Síla mysli PDF
Napsal uživatel Martin Maňaska   
Pondělí, 16 Listopad 2009 14:55
palec-nahoruO síle myšlenky se mluví dost. Že vše je o vnitřním přesvědčení vám vysvětlí i ve velmi populárních knihách, mající vést ke zbohatnutí (např. "Bohatý táta, chudý táta"; "Myšlením k bohatství" ap.). Chcete Porsche? Prostě si představujte, že ho už máte. Jezdíte v něm, myjete ho před barákem, parkujete ho v garáži a jste s ním spokojení a šťastní. A Porsche nakonec mít budete.
Skutečně?
 
<< Začátek < Předchozí 1 2 Další > Konec >>

Strana 1 z 2

Chystané akce

kde jsem, když ne tady? :)
V roce 2012 jsem přestal dělat terapie a uposlechl jsem výzvu, která mi přišla. Pak následovala pouť do Santiaga, která mi dala tak moc, že mi to žene slzy do očí, jen si na to vzpomenu. Cesta do Indonesie byla dokončujícím transformačním, kde jsem se opět učil o moci a zkouškách. Učím se, pracuji a jsem šťastný. Žiji každodenost (nikoli všednost) a to mi teď přináší to nejlepší. Vše je v pohybu, konec Mayského kalendáře byla jen půlnoc, okamžik, kdy se hodinová ručička přehoupne na další část. A tahle moc, tahle síla, která dává věci do pohybu, nás transformuje. Je to jak když se naplno otevře stavidlo. Držet se nemá cenu, jde o to se podvolit a využít energii, která se valí ven. Rozkvétáme a dozráváme. A také umíráme. Děkuji učiteli a všemu, co dostávám do svého života.