Na jaké problémy je terapie vhodná? PDF
Napsal uživatel Martin Maňaska   
Sobota, 07 Listopad 2009 18:56
list
Pokud pracujeme se skutečnými příčinami, je ptakticky jedno, jak se nemoc projevuje. Důležitý je pro nás její počátek a vazby, díky kterým se tato nemoc u vás projevuje. Zajímá vás tedy, čeho všeho se metodou RUŠ a regresí můžete zbavit? Zda právě vaše problémy a nemoci jsou ty, se kterými si tyto metody poradí?

Co lze Metodou RUŠ či regresí řešit?

Všechny fyzické symptomy mají skutečnou příčinu v psychice, to je takzvaná psychosomatika. Východní medicína s ní pracuje odedávna, západní ji začala uznávat až v poslední době. Stav psychiky tedy přímo ovlivňuje váš zdravotní stav. Všechny nemoci, ale i zranění, mají svůj původ v myšlení a emocích. Tím, že odstraníme skutečné příčiny vašich potíží (nevědomá psychická traumata), dojde k uvolnění vazeb, které tyto pocity přenášeli do současnosti a to se začne přímo projevovat na vašem zdravotním stavu. Je lhostejné, jak dávno nebo nedávno k příčinné události došlo, zda si ji pamatujete či nikoli. Ať už došlo k čemukoliv, tuto zátěž vyřešíme úplně. Přitom dojde k uvědomění, pochopení, poznání souvislostí, k prozření

Na co konkrétně se tedy dá zaměřit terapie?

psychické poruchy, fobie, strachy, deprese, anorexie, bulimie, různé alergie, migrény, sexuální potíže, závislosti,  bolesti, funkční poruchy, ale i běžné a chronické nemoci, či rakovinu nebo zlomeninu ruky

S klienty řeším ztráty blízkého člověka (nebo i zvířátka), partnerské problémy, sebevražedné sklony, pocity vyhoření, neschopnost otěhotnět, apd. Znásilnění znamená pro oběť velmi často vážnou psychickou újmu (především když se jedná o dítě, či znásilnění příbuzným) a při terapii se zbavíte VŠECH nepříjemných pocitů s takovýmto zážitkem spojených, přestane vás to zatěžovat.

Stejně tak patří mezi časté problémy mezilidské vztahy. Mnoho lidí si vyčítá, že někomu něco způsobili (při autonehodě, či svým jednáním). Jiní zas nemohou něco odpustit a neustále si tak zažívají pocity hořkosti (například když děti nechají matku v domově důchodců, nebo vás někdo podvede nebo okrade). Všechno to jsou pomyslné balvany, které si sebou nosíme a při terapii se jich zbavíte nadobro (jakkoliv vám to teď připadá nemožné).

Mohu ale pomoci i umírajícímu v přípravě na smrt tzv. vědomé umírání, kdy vysvětlím klientovi, k čemu při smrti dochází a pomohu mu vyřešit psychickou zátěž, kterou by si jinak nesl s sebou.

Pomocí speciálních technik je možné pracovat i s člověkem v kómatu, či neschopným komunikovat. Také jsem už několikrát řešil tzv. posedlost duchy, ať už člověka, nebo místa. V běžné medicíně jsou takto postižení lidé často diagnostikování jako schizofrenici.

Jednoduše řečeno, terapie se dá postavit na jakémkoliv nepříjemném pocitu, který prožíváte. Cokoliv vám vadí, lze na tom pracovat, pochopit odkud pocit pochází a odstranit ho. Nepříjemné pocity přicházejí jako první varování, abychom se na danou věc zaměřili a vyřešili jsme ji. Pokud jim nevěnujeme pozornost, či je potlačujeme, začnou o sobě dávat vědět důrazněji a často se  posléze projevují i fyzicky, jako nějaká bolest, nemoc, či nepříjemný zážitek.

Cílem terapie je Žít šťastný život Tady a Teď. Jakkoliv to může znít neuvěřitelně, všech nepříjemných pocitů se můžete zbavit a i na první pohled neřešitelné situace najednou můžete proplout s lehkostí a bez zaváhání, protože uvidíte nové možnosti, které jste si dříve neuvědomovali. Něčeho se vzdát znamená otevřít se něčemu novému. Vzdáte se nepříjemných pocitů, aby mohli přijít ty příjemné?

 

anketa

Už jste někdy byli na regresi či metodě RUŠ?

(183 votes)

32%
12%
38%
5%
4%
2%
7%
nahrávám