Změňte svůj život - Úsměv na rtech PDF Tisk Email
Hodnocení uživatelů: / 19
NejhoršíNejlepší 
Napsal uživatel Martin Maňaska   
Úterý, 17 Listopad 2009 13:25
laughing-babyTaké si říkáte, že změnit svůj život by se vám líbilo, ale už tomu nejste ochotni věnovat to úsilí? Myslíte si, že by to znamenalo změnit vše, na co jste zvyklí? Není to tak docela pravda. Stačí změnit jen pohled, se kterým přistupujete ke svému životu. A to jde udělat překvapivě snadno.

S úsměvem jde všechno líp.

Kolikrát už jste asi slyšeli toto ostřílené úsloví? Mnoho lidí ho ale nebere vážně. Říkáte si: "Jak se mám asi smát, když mne štve tolik věcí." To je to samé jako říkat: "Jak se mám asi najíst, když teď chci každému povyprávět o tom, jak jsem hladový."

rovna-zada-v-sede-foto-David-HejralVyzkoušejte si takové jednoduché cvičení.
Srovnejte páteř, ramena přitáhněte dozadu, pánev vystrčte dopředu - prostě stůjte hrdě jako krocan, ale uvolněně, žádná křeč. A na tváři vykouzlete lehký úsměv, takový který vychází zevnitř, jakoby z břicha. Zatím hračka? Ok, sledujte své pocity, své myšlenky, jde vám myslet negativně? Možná tam teď stojíte s vypnutou hrudí a zády rovnějšími než pravítko, na tváři přihlouplý úsměv a říkáte si: "Co to ten blb po mě chce?!" Výborně, a teď se skutečně zamyslete - když držíte danou polohu těla a úsměv na tváři, není v tom myšlenkovém pochodu žádná negace, cítíte se jen příjemně, máte radost. Je jedno jakými urážkami mne počastujete, pořád cítíte radost, ty urážky jsou vám k smíchu. Tento pocit můžete mít neustále. Choďte vzpřímeně, nehrbte se a zařiďte se podobně při sezení. Na tváři ať vám neustále hraje lehký úsměv, v duši cítíte blaho. To se pak postupně stane běžnou součástí vašeho života, stačí jen vytrvat a občas se kontrolovat, zda ten úsměv na tváři máte. Vytrvejte a váš mozek z toho udělá zvyk, budete se usmívat stále a stejný bude váš život. Ale to co je hlavní přínos. Vaše myšlenky se změní. Zloba se z vašeho života postupně vytratí, budete se cítit dobře, váš zdravotní stav se výrazně zlepší a lidé okolo vás začnou reagovat jinak. Pro člověka naplněného radostí není nic nemožné.

Smích je to, co propojuje lidi ze všech kultur. Když se smějete od srce, zároveň se otevíráte lidem okolo sebe. A ještě malý testík, abyste si uvědomili důležitost správného držení těla. Představte si veselého šťastného člověka se shrbenými, pokřivenými zády. Jak vám to jde?

Psychika a tělo jsou propojené

Víte že když člověku v hypnóze řeknete, že se ho dotknete rozžhaveným železem, naskočí mu puchýř, přestože jste se ho dotknuli obyčejným dřívkem? Tělo prostě poslouchá vaši psychiku. A ta se řídí vašimi pocity a myšlenkami. Pro psychiku jsou vaše představy skutečné.

Pokud se naplníte pocitem radosti, štěstí a zdraví, vaše tělo se tomu přizpůsobí. Pokud vás trápí nějaká nemoc, vizualizujte si, jak se nemoci zbavujete, jak se orgány uzdravují, jak nemoc odchází z těla pryč, jak je vaše tělo dokonalé. Klidně si najděte nějakou svou fotku, na které se sami sobě opravdu líbíte. Nalepte si ji na zrcadlo a představujte si, že jste opět takoví. Ale nezavrhujte, jací jste teď. Jen dejte tělu příležitost opět se naplnit energií a životem - omládnout.

israel-old-man-laughingVěřím, že si najdete tisíc důvodů, proč nemůžete a proč to nejde. Důvody, díky kterým si říkáte: "Jo, to někdy zkusím, ale právě teď mám spoustu jiných věcí na práci a tolik jiných starostí." Vždy máte na vybranou. Buď můžete stále čekat, že jednou budete šťastní, nebo můžete být šťastní právě v tomto okamžiku.

Říkáte si: "Chci být šťastný, Chci být bohatý, Chci být oblíbený"? No tak to si do sebe ukládáte přesný opak. Jestliže něco chcete, tak svému tělu, své psychice, říkáte, že přesně to nejste, že právě tu věc, po které tak toužíte, NEMÁTE! A psychika vám vyhoví, nakonec se přizpůsobí vašim myšlenkám. Nepoužívejte doufám, chci, budu. Žijete to, v co věříte! Používejte: "JSEM!" Začněte to žít hned!

A nezapomeňte - rovná záda a úsměv na rtech - i jen to vám může stačit k tomu, abyste od základu změnili svůj život.

 

Komentáře a dotazy k produktu 

 
0 # OooVojta 2010-07-11 20:25
Žasnu na co jsi přišel! Jak jsi došel k JSEM?? (já si myslím že dokonalejší je JÁ JSEM)
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
0 # RE: OooMartin Maňaska 2010-07-13 09:15
život nemá být o dokonalosti a každý by měl používat, co mu přijde nejlepší :)

jsem šťastný nebo já jsem šťastný, nevidím v tom rozdíl. Nemluvím tu ale o slovech, ale o přenesení do přítomnosti.
Slova nejsou podstatná, důležitá je myšlenka a pocit za tím schovaný. A pokud ti k tomu pomůže "já jsem", tak směle do toho.

Tohle všechno jsou jen "lži dětem". Jsou to naše berličky, jak se postupně dostat dál, posunout se. A když kousek popolezem, najdeme si zas něco jiného. Co bychom si počali s celým světem, kdyby nám ho hned na začátku naservírovali celý. A to je na tom to krásné :)
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
0 # RE: RE: OooVojta 2010-07-15 20:28
JEDNOZNAČNĚ ANO. není pochynb že formulace do slov v podstatě "nic neznamená". Podstatné jsou myšlenky ale to Já jsem učí mistr Sant Germain a to učení se dostane jen k vybraným lidem tak mě dost udivuje žes k tomu přišel šám.. Ale vše je jedním a všichni se dostanem k podstatě tak úžasné že jsi tak daleko :)
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
0 # RE: RE: RE: Ooomajda 2012-06-03 09:53
O používání přítomného času jsem četla poprvé v knížce "Jak si si správně přát" od Pierra Franckha. Mohlo to být tak před třemi roky. Teď už toto myšlení používám automaticky. Jen pokud jde o "něco většího", musím na to myslet, napsat si to, připomínat si to během dne. A celkově se mi tohle daří víc a víc. Od věcí "malých" ke "větším".

Posledních pár měsíců se mi dějí zajímavé věci. A to příjemné věci... Ani nevím, jak je to všechno možné a chápat to nechci. Intuice mi prostě říká, co mám dělat. Když se dívám zpátky, je to jako bych stoupala po schodech nahoru. Jako by mě Něco vedlo tou správnou cestou.

Jak píšete "lidé na vás začnou reagovat jinak". Opět potvrzuji, za těch posledních pár měsíců se mi moje role ve společnosti dost změnila. Je to určitě i tím, že jsem se dostala mezi nové lidi. Byla často až zmatená. Říkala jsem si, proč jsou na mě lidi takoví milí, proč se se mnou chtějí setkat, proč mi dávají "jen tak" dárky. Nerozuměla jsem tomu. Pak jsem si vzala svůj deník, všechno si tam sepsala a výsledek byl - "je to tak v pořádku, změnila ses, jsi jiná na lidi, jsou jiní na tebe. Pokud se ti to líbí, prostě to přijmi a pokračuj v tom"...

Doufám, že jsem vás neunudila tak dlouhým komentářem, ale třeba si z něj někdo něco odnese ; ). Mějte se pěkně!
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 

Chystané akce

kde jsem, když ne tady? :)
V roce 2012 jsem přestal dělat terapie a uposlechl jsem výzvu, která mi přišla. Pak následovala pouť do Santiaga, která mi dala tak moc, že mi to žene slzy do očí, jen si na to vzpomenu. Cesta do Indonesie byla dokončujícím transformačním, kde jsem se opět učil o moci a zkouškách. Učím se, pracuji a jsem šťastný. Žiji každodenost (nikoli všednost) a to mi teď přináší to nejlepší. Vše je v pohybu, konec Mayského kalendáře byla jen půlnoc, okamžik, kdy se hodinová ručička přehoupne na další část. A tahle moc, tahle síla, která dává věci do pohybu, nás transformuje. Je to jak když se naplno otevře stavidlo. Držet se nemá cenu, jde o to se podvolit a využít energii, která se valí ven. Rozkvétáme a dozráváme. A také umíráme. Děkuji učiteli a všemu, co dostávám do svého života.